https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ve-francii-se-vybralo-pres-17-milionu-kc-na-odkup-a-zruseni-zoo
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ve Francii se vybralo přes 17 milionů Kč na odkup a zrušení zoo

26.12.2019 12:07 (ČTK)
Sbírku na koupi zoologické zahrady na crowdfundingové stránce GoFundMe vytvořila organizace Rewild před týdnem a během několika dní do ní přispělo přes 1400 lidí.
Sbírku na koupi zoologické zahrady na crowdfundingové stránce GoFundMe vytvořila organizace Rewild před týdnem a během několika dní do ní přispělo přes 1400 lidí.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Více než 670.000 eur (přes 17 milionů Kč) se podařilo za několik dní vybrat v internetové sbírce francouzské organizaci na ochranu zvířat Rewild, která chce koupit zoologickou zahradu. Jejím cílem je vypustit co nejvíce zvířat zpět do přírody a zoo zrušit a vybudovat místo ní záchrannou stanici pro pašovaná zvířata.

 

Organizace se rozhodla koupit zoo v bretaňské obci Pont-Scorff, která leží asi sto kilometrů jihovýchodně od Brestu. V zahradě žije v současnosti asi 560 zvířat včetně lvů, slonů, žiraf, vlků a červených pand.

Sbírku na crowdfundingové stránce GoFundMe vytvořila organizace Rewild před týdnem a během několika dní do ní přispělo přes 1400 lidí. Původní cílovou částku 600.000 eur (15,3 milionu Kč) se podařilo překonat již v pátek a nyní je na kontě sbírky více než 670.000 eur (přes 17 milionů Kč).

Sbírku podpořilo i několik francouzských celebrit, například herec Pierre Niney. Částkou 250.000 eur (6,4 milionu Kč) do ní přispěl podnikatel Marc Simoncini. Původně měli ochránci zvířat čas na vybrání částky, za kterou současný majitel zoo prodával, do konce května příštího roku.

Mluvčí organizace Rewild Lamya Essemlaliová uvedla, že poté, co zoo koupí, bude nejprve nutné zlepšit životní podmínky stovek zvířat, které v ní nyní žijí. "Všechna zvířata se také podrobí zdravotní prohlídce," řekla.

Zájemci budou moci do crowdfundingové sbírky přispívat i dál. Rewild totiž bude muset zpočátku zoo provozovat v současné podobě a náklady na měsíční provoz zařízení odhaduje na 100.000 eur (2,5 milionu Kč).

Postupně chce Rewild vybudovat v zoo restauraci a informační centrum a všechna zvířata, u kterých to bude možné, vypustit zpět do volné přírody. Zahrada by se pak měla postupně proměnit v záchrannou stanici pro živočichy, které francouzští celníci zabaví pašerákům.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist