https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ve-frydlantskem-vybezku-na-liberecku-plati-zakaz-vstupu-do-lesu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ve Frýdlantském výběžku na Liberecku platí zákaz vstupu do lesů

24.1.2018 12:46 (ČTK)
Do lesů se na výlet nevydávejte. Alespoň do března.
Do lesů se na výlet nevydávejte. Alespoň do března.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Frýdlant
V podstatné části Frýdlantského výběžku na Liberecku platí od úterý zákaz vstupu do lesů. Oblast není kvůli polomům bezpečná. Hrozí i pády stromů, které navenek nevypadají poškozeně.
 

Při extrémně silném větru z konce října loňského roku bylo v lesích v severní části Frýdlantského výběžku poškozeno 13.500 metrů krychlových dříví, které zatím lesníci zpracovali pouze částečně. Další velké škody způsobil silný vítr minulý týden ve čtvrtek. "Těžko se to odhaduje. Domníváme se, že je to nějakých 5000 až 10.000 metrů krychlových," uvedl krajský ředitel Lesů ČR Ludvík Řičář.

Zákaz vstupu by měl platit až do 22. března pro oblast ohraničenou Heřmanicemi, Dětřichovem, Frýdlantem, Raspenavou, Krásným Lesem, Dolní Řasnicí, Horní Řasnicí, Srbskou až ke státní hranici s Polskem. "V lesích je velké množství polomů a vývratů, kterou jsou nestabilní a i bez dalšího podnětu padají a ohrožují návštěvníky lesa. Dochází i k pádu stromů, u kterých není poškození na první pohled vůbec patrné," uvedla Hana Kučerová z oddělení životního prostředí odboru stavebního úřadu a životního prostředí ve Frýdlantě.

Škody způsobil silný vítr ve čtvrtek v minulém týdnu i v dalších částech Libereckého kraje, nikde jinde nejsou ale tak rozsáhlé. "V celém Libereckém kraji je v našich lesích poškozeno 15.000 až 20.000 metrů krychlových," odhadl Řičář. Podle něj jde většinou o jednotlivé stromy. Některé byly oslabené už při vichřici Herwart loni na konci října. V Libereckém kraji tato vichřice poškodila asi 150.000 metrů krychlových dřeva a Semily vyhlásily zákaz vstupu na oblíbenou Riegrovu stezku, která se vine údolím Jizery ze Semil do Podspálova. Nařízení platí pro stezku do 2. února.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist