https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ve-skalach-na-broumovsku-horelo-s-hasenim-vypomahal-take-vrtulnik
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ve skalách na Broumovsku hořelo, s hašením vypomáhal také vrtulník

21.7.2022 20:48 (ČTK)
Foto | Petr1868 / Wikimeda Commons
Několik jednotek hasičů dnes zasahovalo u lesního požáru ve skalách nad Božanovem na Broumovsku. Místo je v těžko přístupném terénu. Požár vypukl odpoledne u státní česko-polské hranice a částečně zasáhl i do Polska. ČTK to dnes řekla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová. Událost byla podle ní nahlášena chvíli před 15:00. Na místě pomáhal s hašením také policejní vrtulník a jednotky dobrovolných hasičů z Polska.
 

"Požár byl lokalizován, vrtulník provedl celkem 16 shozů, vrací se na základnu. Hlavně díky jeho pomoci se podařilo zabránit dalšímu šíření požáru," uvedla v 18:45 na webu Götzová.

Hašení pomocí letecké techniky pomohlo dostat hasičům větší množství vody i do těch jen velmi těžko přístupných míst. Plnění bambivaku zajišťovaly dobrovolné jednotky na české straně hranice.

V terénu podle Götzové hasiči dál pracují. "Nataženy máme tři D proudy, které ponecháme do zítra, kdy bude provedena kontrola," uvedla dnes Götzová.

Požár vypukl v CHKO Broumovsko v blízkosti Broumovských stěn, které se táhnou v délce asi 12 kilometrů mezi Broumovem a Policí nad Metují a jsou protkány sítí turistických stezek. Broumovské stěny, spolu s nedalekými a známějšími Adršpašsko-teplickými skalami, patří mezi oblíbené turistické cíle v Královéhradeckém kraji.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist