https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ve-slanem-na-kladensku-postavi-mesto-moderni-sberny-dvur
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ve Slaném na Kladensku postaví město moderní sběrný dvůr

17.8.2020 00:30 | SLANÝ (ČTK)
Provoz současného dvora na pronajatém pozemku je limitovaný, rizikem je také případná výpověď.
Provoz současného dvora na pronajatém pozemku je limitovaný, rizikem je také případná výpověď.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Ve Slaném na Kladensku postaví město sběrný dvůr vybavený moderními technologiemi. Dosud jej provozovalo na pronajatém pozemku, nový bude na vlastním. Stavba by měla začít příští rok, město za ni zaplatí kolem 15 milionů korun, většinu nákladů pokryje evropská dotace. ČTK to řekl místostarosta Slaného Radek Vondráček (ANO).
 

Provoz dvora na pronajatém pozemku je limitovaný, rizikem je také případná výpověď. "Vyřešení tohoto letitého problému bylo pro stávající vedení města jednou z priorit," uvedl Vondráček.

Město nyní připravuje tendr na zhotovitele objektu, který bude stát na pozemku nad plochou dráhou poblíž letiště. Stávající sběrný dvůr, jehož provozovatelem jsou Technické služby Slaný, je nedaleko, v Netovické ulici.

Součástí nového, většího sběrného dvora by měla být například váha, moderní počítačová evidence i zázemí pro obsluhu dvora.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist