https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ve-spytihnevi-na-zlinsku-dnes-horela-bioplynova-stanice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ve Spytihněvi na Zlínsku dnes hořela bioplynová stanice

18.8.2020 15:58 | SPYTIHNĚV (ČTK)
Ve Spytihněvi na Zlínsku dnes hořela bioplynová stanice. Krátce před polednem k požáru vyjíždělo šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Událost se obešla bez zranění, řekla ČTK mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.
 

Jednotky podle ní po příjezdu zjistily, že požár zasáhl mezistropní prostor nad výměníkovou stanicí. "Hasiči postupně rozebírali stropní konstrukci a střechu budovy. Průběžně objekt kontrolovali termokamerou a likvidovali skrytá ohniska. Během krátké chvíle měli požár zlikvidovaný," uvedla mluvčí.

Jedna z jednotek podle ní po celou dobu hašení ochlazovala objemnou nádrž metanu v těsné blízkosti hořícího objektu. Příčinu vzniku požáru a výši způsobených škod nyní zjišťuje vyšetřovatel hasičů.

Bioplynová stanice Spytihněv zpracovává stájové odpady z chovu hospodářských zvířat, trávu z kosení a některé další druhy odpadů. Vyrábí z nich bioplyn, jehož spalováním v kogeneračních jednotkách vzniká elektrická energie a teplo ve formě teplé vody.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist