https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ve-srilanskem-slonim-sirotcinci-se-narodila-zdrava-sloni-dvojcata
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ve srílanském sloním sirotčinci se narodila zdravá sloní dvojčata

2.9.2021 01:18 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pětadvacetileté slonici Surangi ze sloního sirotčince na Srí Lance se v úterý narodila dvojčata. Jsou to samečci a oba zdraví. Srílanský odborník na chov slonů Džajantha Džajevardene citovaný agenturou AFP řekl, že je to na Srí Lance první případ narození sloních dvojčat v zajetí od roku 1941.
 

Dvojčata se narodila v sirotčinci v Pinnavale, kde žije 81 slonů. Surangi porodila už v roce 2019 jednoho potomka. Otcem dvojčat je sedmnáctiletý Pandu, který žije rovněž v sirotčinci. Ředitelka zařízení Renuka Bandaranaikeová řekla, že obě mláďata jsou sice malá, ale zdravá.

Srílanská vláda v srpnu ohlásila nová zpřísněná opatření na ochranu slonů a zvýšila tresty za špatné zacházení s nimi. AFP napsala, že bohatí Srílančané i buddhističtí mniši chovají slony jako domácí zvířata, ale objevuje se mnoho případů špatného zacházení. V případě usvědčení bude podle nového zákona zvíře zabaveno a majiteli hrozí tříleté vězení.

Podle odhadů žije na Srí Lance divoce 7500 slonů. Jejich odchyt je trestný a pachatel za něj může dostat trest smrti. Ochránci zvířat odhadují, že v minulých 15 letech bylo ze srílanských národních parků odvedeno k ochočení až 40 slůňat.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist