https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ve-stredu-mesta-prahy-vznikne-obri-uzemi-pro-prirodu-i-rekreaci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ve středu města Prahy vznikne obří území pro přírodu i rekreaci

23.3.2018 12:30 | PRAHA (Ekolist.cz)
Rozšířením prostoru dojde k vytvoření významného přírodního prvku, který vytvoří domovské prostředí celé řadě živočichů. Vznikne zde také místo pro oddych a rekreaci obyvatel a návštěvníků Prahy. / Na snímku Rohanský ostrov.
Rozšířením prostoru dojde k vytvoření významného přírodního prvku, který vytvoří domovské prostředí celé řadě živočichů. Vznikne zde také místo pro oddych a rekreaci obyvatel a návštěvníků Prahy. / Na snímku Rohanský ostrov.
Na pravém břehu Vltavy bude v prostoru Karlína a Libně obnoven současné nevyužívané území, tzv. brownfield. Vznikne zde velká zelená plocha, která bude sloužit jak pro zachytávání povodňové vlny, tak i jako prostor pro rekreaci Pražanů. Velikost nově vzniklého prostoru bude plocha cca 200 000 m3. Takto řešené území vytvoří zajímavý, biologicky hodnotný krajinný prvek téměř ve středu hlavního města. Informovala o tom Rada hl. města Prahy.
 

“Rozšířením prostoru vznikne významný přírodní prvek, který vytvoří domovské prostředí celé řadě živočichů. Vznikne zde také místo pro oddych a rekreaci obyvatel a návštěvníků Prahy,“ upřesnila radní hl. m. Prahy Jana Plamínková. Z vodohospodářského hlediska podle ní bude zajištěno přirozené zadržování vody v krajině během povodňových stavů.

Hlavní část stavby představuje odtěžení, odvoz a uložení zeminy. Dále položení propojovacího potrubí, vybudování čerpací stanice, tůní, pěších komunikací, zpevněných ploch, vegetační úpravy a výsadbu nových dřevin. V celém prostoru stavby bude snížen terén a stávající poškozené plochy nahrazeny travními plochami ve formě pobytových a přírodních luk. Toto obnovení výrazně zvýší ekologickou funkci území.

Rada hl. města Prahy minulý týden souhlasila s vypsáním veřejné zakázky na realizaci projektu, její rozhodnutí ještě musí potvrdit Zastupitelstvo hl. města Prahy. Předpokládaná hodnota zakázky je 130.000.000 Kč bez DPH.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Blanka Štiková
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist