https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ve-svitavach-pristi-rok-zdrazi-vodne-a-snizi-se-cena-tepla
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ve Svitavách příští rok zdraží vodné a sníží se cena tepla

8.12.2016 12:03 | SVITAVY (ČTK)
Obyvatelé Svitav budou platit příští rok více za vodné a stočné. Cena se zvýší o 1,46 koruny na 77,08 koruny za metr krychlový. Poplatky za komunální odpad se nezmění, zůstanou na 600 korunách za osobu a rok. Naopak klesne cena tepla ze současných 550,85 koruny za gigajoule včetně DPH na 510 korun, řekl novinářům starosta David Šimek (Sdružení pro město Svitavy).
 

Hlavním důvodem je podle něj to, že se dodavatelské společnosti ČEZ Energo podařilo v soutěži získat nižší cenu plynu, tím pádem teplo zlevnilo. Vliv na pokles ceny měly i odpisy investic do tepelné infrastruktury.

Platby za vodné a stočné vzrostou kvůli nutným investicím do rekonstrukcí současných vodovodních řadů. Stočné zůstane na dosavadních 41,58 koruny za metr krychlový včetně DPH, vodné se zvýší z 34,04 koruny na 35,50 koruny. Vodárenskou síť provozuje společnost Vodárenská Svitavy, která je ve stoprocentním vlastnictví města.

Průměrná roční spotřeba vody na jednoho obyvatele dosahuje asi 32 metrů krychlových, v posledních letech se snižuje odběr pitné vody. Podle propočtů radnice zaplatí každý člověk ročně o 47 korun více.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist