https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ve-valasskem-mezirici-na-jare-vykvetou-tisice-cibulovin
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ve Valašském Meziříčí na jaře vykvetou tisíce cibulovin

17.11.2020 00:39 | VAL. MEZIŘÍČÍ (ČTK)
Radnice by měla příští rok v dubnu hostit odbornou konferenci Jarní slavnost cibulovin.
Radnice by měla příští rok v dubnu hostit odbornou konferenci Jarní slavnost cibulovin.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku na jaře vykvetou tisíce cibulovin. Radnice pokračuje v zakládání záhonů cibulovin, které ozdobí město, sdělil mluvčí radnice Jakub Mikuš. Rostliny vykvetou i před zámkem a kolem náměstí.
 

"V roce 2019 jsme kolem Vsetínské ulice vysadili pomocí speciálního mechanického sázecího stroje 19 000 kusů krokusů, narcisů, tulipánů a modřenců. Letos v říjnu jsme k nim v ulicích Masarykova, Zašovská, Mostní a Sokolská přidali stejnou metodou dalších 33 000 kusů zmíněných cibulovin," uvedla místostarostka Yvona Wojaczková (ANO).

V listopadu na mechanizovanou metodu navázala ruční výsadba. "Zvolili jsme ji v lokalitách, kde strojová výsadba není možná. Jedná se o záhony na ulicích Mostní a Vodní, před budovou radnice a městského úřadu na ulici Soudní či na prvním nádvoří zámku Žerotínů. Ve směsích i jednodruhově jsme zde nechali vysadit 3700 kusů cibulovin," uvedla Wojaczková.

Cibuloviny doplní letos na jaře vytvořené trvalkové záhony u bývalé krásenské radnice a v blízkosti okružní křižovatky U Panáčka. "Díky kombinaci různých druhů květin tak v případě těchto dvou záhonů dosáhneme toho, že pokvetou během celého vegetačního období," uvedla Jitka Orlitová z odboru komunálních služeb radnice.

Radnice by měla příští rok v dubnu hostit odbornou konferenci Jarní slavnost cibulovin. "Její součástí budou i praktické ukázky záhonů citlivě umístěných v prostoru centra města," uvedl mluvčí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist