https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ve-vietnamu-nasli-v-aute-sedm-zmrazenych-mladych-tygru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ve Vietnamu našli v autě sedm zmražených mladých tygrů Video

29.7.2019 00:25 (ČTK)
Ve vietnamské metropoli Hanoji našli v autě na parkovišti sedm zmražených tygrů a zatkli muže podezřelého z obchodování s divokými zvířaty.
Ve vietnamské metropoli Hanoji našli v autě na parkovišti sedm zmražených tygrů a zatkli muže podezřelého z obchodování s divokými zvířaty.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Ve vietnamské metropoli Hanoji našli v autě na parkovišti sedm zmražených tygrů a zatkli muže podezřelého z obchodování s divokými zvířaty. Oznámil to minulý týden list ministerstva pro veřejnou bezpečnost Cong An Nhan Dan.
 

Podezřelý Nguyen Huu Hue se podle tohoto zdroje zabýval nelegálním dovozem divokých zvířat ze sousedního Laosu několik let, než byl minulý čtvrtek zatčen.

"Hue založil podnik, který prodává stavební materiál, aby skryl nelegální obchod s tygry a dalšími divokými zvířaty," tvrdí list. Podle něj Hue ukrýval zvířata v rodinách chudých Vietnamců.

Zdroj neuvádí, zda byla zvířata zabíjena ve svém přirozeném prostředí, nebo zda pocházela z nelegálních tygřích farem v Laosu. Právě ty pokrývají velkou část asijské poptávky po tygřím masu a kostích. Z fotografie zmrazených zvířat se dá usuzovat, že šlo o mláďata.

Ve Vietnamu se divoká zvířata konzumují, ale také jím prochází obchodní trasa směřující do Číny. Předmětem obchodu jsou tygři i sloní kly, luskouni i rohy nosorožců.

Některé části tygřího těla jsou používány v tradičním vietnamském léčitelství a také při výrobě šperků, napsala agentura AFP. Podle ní tam populace tygrů značně prořídla.

Kosti se většinou vyvaří a přidávají do rýžového alkoholu. Výsledek má pomoci při léčbě artrózy a posílit organismus.

Vietnamská vláda sice už dlouho tvrdí, že proti nelegálnímu obchodování se zvířaty bojuje, avšak ochránci přírody se domnívají, že vzhledem k nedůsledným kontrolám černý obchod trvá.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist