https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ve-vodojemu-v-korunni-ulici-vznikne-infocentrum-o-pitne-vode
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ve vodojemu v pražské Korunní ulici vznikne infocentrum o pitné vodě

28.9.2020 01:20 | PRAHA (ČTK)
Proměnou projde i vodárenská věž, na jejímž vrcholu bude vyhlídka.
Proměnou projde i vodárenská věž, na jejímž vrcholu bude vyhlídka.
Foto | Elis J / Wikimedia Commons
Ve vodojemu v pražské Korunní ulici vznikne informační centrum výroby a distribuce vody Hydropolis Praha. Prostory vodárenské věže budou zpřístupněny veřejnosti. Investorem projektu bude městská firma Pražská vodohospodářská společnost (PVS) a provozovatelem Pražské vodovody a kanalizace (PVK). Náklady jsou odhadovány na 200 milionů korun a dokončení centra v roce 2024. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní.
 

Cílem projektu je prezentovat opatření vedoucí k udržitelnému hospodaření s vodou a vzdělávat v této oblasti veřejnost. V areálu se tak budou konat přednášky, workshopy či výstavy. Projekt má také zlepšit areál a jeho okolí. Proměnou projde i vodárenská věž, na jejímž vrcholu bude vyhlídka.

V areálu nyní sídlí provozní útvary PVS i PVK. Prostory potřebné pro centrum vyklidí do konce příštího roku.

PVK a PVS se podělí o náklady, každá z nich do projektu vloží 100 milionů Kč. Praha, PVS, PVK a společnost Veolia, která vlastní většinu v PVK, nyní podepíšou memorandum o vzniku projektu. Samotná výstavba by se měla uskutečnit v letech 2022 až 2024.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist