https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ve-vojenskem-prostoru-libava-likviduji-hasici-lesni-pozar-vyhlasen-treti-stupen
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ve vojenském prostoru Libavá likvidují hasiči lesní požár, vyhlášen třetí stupeň

22.3.2022 19:03 (ČTK)
Ve vojenském prostoru Libavá likvidují hasiči od dnešního odpoledne požár lesa, oheň zasáhl plochu o rozloze přibližně 400 krát 400 metrů. Požár lokalizovali, na místě však budou hasiči zasahovat do večerních hodin, řekl ČTK mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Na místě zasahuje několik desítek hasičů, vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu. V Olomouckém kraji jde za poslední týden o několikátý lesní požár, šíření ohně nahrává především sucho.
 

Podle mluvčího hasičů Zdeňka Hošáka jde o velmi náročný zásah, hasiči se pohybují v kopcovitém, těžce dostupném terénu. Na místě zasahuje 14 jednotek hasičů, což je pět desítek hasičů. "Pokračuje dohašování požářiště, pařezů a hrabanky. V činnosti je zapojeno 14 jednotek, včetně vojenské hasičské jednotky a dvou dobrovolných z Moravskoslezského kraje," uvedl vpodvečer mluvčí hasičů.

V Olomouckém kraji jde za poslední týden o čtvrtý lesní požár. Naposledy v neděli několik desítek hasičů likvidovalo požár lesa v katastru Kozlova na Olomoucku. Oheň zasáhl plochu o rozloze pěti hektarů. Vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu. Kromě Kozlova hasiči ve stejný den zasahovali i u požáru lesa v Hlinsku na Přerovsku, který postihl plochu o rozloze tří hektarů.

V pondělí minulý týden oheň zasáhl rozsáhlou část lesa mezi Pohořany a Jívovou na Olomoucku. Hasilo jej až 16 jednotek čítajících sedm desítek hasičů, vyhlášen byl nakonec nejvyšší, tedy čtvrtý stupeň požárního poplachu. Požár v nepřístupném kopcovitém terénu likvidovali tehdy hasiči i za pomoci vrtulníku, zásah stejně jako dnes komplikoval silný vítr a suchá vegetace.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist