https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ve-vyskove-vysazeli-120-ovocnych-stromu-z-krajiny-spise-mizi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ve Vyškově vysázeli 120 ovocných stromů, z krajiny spíše mizí

12.11.2019 00:16 | VYŠKOV (ČTK)
Ve Vyškově ve dvou lokalitách vysázeli dohromady 120 ovocných stromů, které z krajiny podle radnice spíše mizí.
Ve Vyškově ve dvou lokalitách vysázeli dohromady 120 ovocných stromů, které z krajiny podle radnice spíše mizí.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Město Vyškov
Ve Vyškově ve dvou lokalitách vysázeli dohromady 120 ovocných stromů, které z krajiny podle radnice spíše mizí. Problém je podle vedení města najít vhodné místo k výsadbě. V tiskové zprávě to v minulém týdnu uvedl mluvčí radnice Michal Kočí.
 

Šest desítek ovocných stromů přibylo ve směru od Polní ulice směrem ke Kačenci, šlo o slivoně švestky. Dalších 60 ovocných stromů nechalo město vysadit nedaleko bioplynové stanice v Sochorově ulici.

"Snaha vysazovat nové dřeviny pochopitelně je, horší je to s umístěním. Chybí nám pozemky na souvislejší výsadbu. Kolikrát jde o nějaký úzký pás, kdy se ale dostáváme do rozporu s občanským zákoníkem, protože můžeme sázet pouze do určité vzdálenosti od sousední hranice. Naše výsadba tak následně může někomu vadit při obhospodařování pozemku nebo naopak on by mohl při práci naši zeleň poškodit," uvedl místostarosta Josef Kachlík (Volba pro město). Doplnil, že právě soukromý zemědělec radnici v mezi směrem ke Kačenci výsadbu umožnil, a to nedaleko první brázdy.

Ovocné stromy bývají podle radnice většinou levnější, z krajiny obecně spíš mizí. "Například z okolí silnic. Pokud je nutné alej z důvodu stáří nebo nemocí odstranit, často ji nahradí neovocná, třeba javory. Švestky se ve směru na Kačenec hodí, každý si plod utrhne, když bude chtít," uvedl Kachlík.

Snahou je podle něj obnovovat a vysazovat nové aleje, sázet remízky, doplňovat dřeviny do sadů a sázet všude tam, kde to dává smysl. Radnice se ale podle něj stále potýká se dvěma problémy. Prvním jsou zmíněné pozemky, jindy je zase potíž v dodržování ochranných pásem sítí, tedy vody, plynu či internetu.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist