https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ve-zline-se-pristi-rok-zvysi-poplatek-za-odpad-z-500-na-600-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ve Zlíně se příští rok zvýší poplatek za odpad z 500 na 600 Kč

18.12.2019 00:09 | ZLÍN (ČTK)
Roční poplatek za svoz odpadu se ve Zlíně zvýší od ledna z 500 na 600 korun.  / Ilustrační foto
Roční poplatek za svoz odpadu se ve Zlíně zvýší od ledna z 500 na 600 korun. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | Maaark / Pixabay
Roční poplatek za svoz odpadu se ve Zlíně zvýší od ledna z 500 na 600 korun. Schválili to minulý týden městští zastupitelé. Důvodem jsou rostoucí náklady na odpadové hospodářství, uvedl primátorův náměstek Bedřich Landsfeld (STAN).
 

"Poplatky zvyšujeme po patnáctileté stagnaci na základě toho, že nákladové položky za tu dobu výrazně narostly. Pokud to bylo možné, drželi jsme to na bedrech města," řekl minulý týden Landsfeld. V posledních letech se však podle něj zvýšily mzdy i ceny energií.

Město podle Landsfelda doplácí na odpadové hospodářství asi 15 milionů korun ročně. Zvýšením poplatků se zvýší příjem města asi o šest milionů.

Nově se nebude muset platit poplatek odpad u dětí v roce, kdy se narodily, za odpad se bude platit až od jednoho roku jejich věku.

Poplatky za držení psů ve městě se příští rok nezmění. Za chov jednoho psa platí lidé od 200 do 1000 korun podle lokality. Příští rok se však zvýší nájemné v některých městských bytech, maximální výše bude nadále 79,53 koruny za metr čtvereční.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist