https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ve-zlinske-zoo-je-novy-samec-tygra-ussurijskeho-pribude-lvice-a-jaguar
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ve zlínské zoo je nový samec tygra ussurijského, přibude lvice a jaguár

2.4.2023 00:02 | ZLÍN (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Ve zlínské zoologické zahradě je nový pár tygrů ussurijských. Ke čtyřleté samici Sambě, která je tamní odchovankyní, přibyl z francouzské zahrady dvanáctiletý samec Youri. Zahrada letos očekává také příchod samice lva konžského a samce jaguára amerického, řekl ředitel zahrady Roman Horský.
 

Tygří samec Youri se se samicí Sambou již sblížil. "Vypadá to, že v sobě našli zalíbení. V lednu jsme Youriho a Sambu poprvé spojili nejprve ve vnitřním, později také ve venkovním výběhu. Vše proběhlo bez problémů, po několika společných dnech chovatelé pozorovali i páření," uvedla mluvčí zahrady Romana Mikešová. Zahrada chová také devatenáctiletou tygřici Tanju, matku Samby. Do venkovního výběhu chodí tygři ve střídavém režimu. Tygřice Samba je v něm ve společnosti Youriho, nebo s Tanjou.

Očekávaný je příjezd samice lva konžského. Zahrada přišla o první lvici na podzim roku 2021, kvůli vážným zdravotním potížím ji bylo třeba utratit. Loni v dubnu uhynula druhá lvice, v zahradě zůstal samec Abamboo. Vedení zahrady hledalo s koordinátorem chovu vhodnou samici, která by měla brzy do zlínské zoo přibýt.

Zahrada má také přislíbeného nového samce jaguára amerického. Samec Danny uhynul loni o vánočních prázdninách, příčinou bylo zaškrcení a zauzlení střev. Samec obýval společně se samicí Yunou expozici Jaguar Trek, kterou zoo otevřela loni na jaře. Komplex nabízí vnitřní ubikaci i venkovní výběh pro jaguáry, s rozlohu přes 2000 metrů čtverečních. Jde zřejmě o největší expozici pro jaguáry v Evropě. "Pokud půjde vše podle předpokladů, nový samec by měl dorazit o prázdninách z francouzské zoo. Bude opět černý jako Danny," uvedla mluvčí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist