https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/veolia-zprovoznila-v-kladne-halu-na-recyklaci-odpadu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Veolia zprovoznila v Kladně halu na recyklaci odpadů

8.3.2018 08:40 | KLADNO (ČTK)
Společnost chce nabídnout zpracovatelské kapacity v Kladně i novým průmyslovým zákazníkům a dalším partnerům na území Prahy, Středočeského i Ústeckého kraje. Součástí areálu jsou kromě haly na zpracování odpadů také čistírna odpadních vod, neutralizační stanice a administrativní budovy. / Ilustrační foto
Společnost chce nabídnout zpracovatelské kapacity v Kladně i novým průmyslovým zákazníkům a dalším partnerům na území Prahy, Středočeského i Ústeckého kraje. Součástí areálu jsou kromě haly na zpracování odpadů také čistírna odpadních vod, neutralizační stanice a administrativní budovy. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | 9355 / Pixabay
Společnost Veolia Využití odpadů ČR zprovoznila v průmyslové zóně Kladno-Dříň novou halu na recyklaci plastů a hliníkových třísek. Zařízení může ročně přijmout až 20.000 tun odpadů a zaměstnalo 12 lidí ve dvousměnném provozu, sdělila dnes firma. Výši investice neuvedla.
 

V hale jsou instalovány technologie na drcení plastů a briketování neželezných kovů. Kromě toho se tu separují a demontují vyřazená zařízení a recyklují plasty a hliníkové třísky.

"Z hliníkových třísek se procesem drcení, odstředění a lisování tvoří brikety, které se po roztavení ve slévárnách opětovně využívají pro výrobu materiálu. Vytříděné jednodruhové plasty se zpracovávají nadrcením na frakci, z níž se následně vyrobí regranulát, který v některých případech průmysloví zákazníci vyžadují navrátit i do vlastní výroby. V takovém případě odpad prakticky nevzniká, protože je využitý ve stejném výrobním procesu," uvedl jednatel a obchodní ředitel Veolie Využití odpadů ČR Michal Stieber.

Společnost chce nabídnout zpracovatelské kapacity v Kladně i novým průmyslovým zákazníkům a dalším partnerům na území Prahy, Středočeského i Ústeckého kraje. Součástí areálu jsou kromě haly na zpracování odpadů také čistírna odpadních vod, neutralizační stanice a administrativní budovy.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist