https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/veseli-nad-moravou-zatepli-diky-dotacim-dum-deti-i-skolu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Veselí nad Moravou zateplí díky dotacím dům dětí i školu

6.1.2017 18:31 | VESELÍ N.M. (ČTK)
Radnice ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku letos za 10,5 milionu korun zateplí domov dětí a mládeže a budovu mateřské školy v části Zarazice. ČTK to dnes sdělila mluvčí Veselí Petra Pavková. Kromě toho upraví za tři miliony korun Masarykovu třídu a park Petra Bezruče. Na všechny tři projekty získalo město dotace z evropských a státních titulů.
 

Celková cena zateplení budovy domu dětí je kolem 8,5 milionu korun. "Dotace činí 3,4 milionu korun, spoluúčast města je přes pět milionů," uvedla Pavková. Podle místostarosty Petra Koláře (TOP 09) se práce uskuteční zejména v létě, aby co nejméně narušily provoz domu dětí.

To platí i u mateřské školy v Zarazicích. "Náklady jsou zhruba 1,8 milionu korun. Dotace přesáhla půl milionu korun, zbytek zaplatí město," uvedla Pavková.

Cena ale podle ní nemusí být konečná. "Ceny jsou rozpočtové, a proto se mohou veřejnou soutěží ještě změnit. Od úprav školky a domu dětí očekáváme snížení energetické náročnosti budov," uvedla mluvčí.

Kromě toho město plánuje úpravy Masarykovy třídy a parku Petra Bezruče u městského úřadu. "Získali jsme dotaci skoro 1,8 milionu korun, 1,2 milionu korun dáme ze svého," dodala Pavková.

Veselí nad Moravou leží v těsném sousedství Zlínského kraje. Žije v něm 11.500 obyvatel. Město ročně hospodaří s rozpočtem kolem 200 milionů korun.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist