https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/veterinari-osetruji-na-breclavsku-zvirata-po-bouri-psa-odnesla-pres-celou-obec
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Veterináři ošetřují na Břeclavsku zvířata po bouři, psa odnesla přes celou obec

27.6.2021 16:01 | PRAHA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto | Mark / Flickr
Veterináři ošetřili ve stanu v Moravské Nové Vsi zasažené bouřemi a tornádem asi 40 zvířat. Mezi nimi jsou psi, kočky, ale i jiná zvířata. ČTK to řekla Alena Vrátná, pracovnice pražské veterinářské služby Pet-medic, která v místě působí. Podle ní část zvířat lidé vytáhli ze sutin, jednoho psa neslo tornádo přes celou obec. Bouřky zasáhly Břeclavsko a Hodonínsko ve čtvrtek večer. Součástí byly i kroupy o velikosti míčků a tornádo o síle přes 200 kilometrů za hodinu.
 

Veterinářský stan je v obci hned vedle záchranářského od pátku. "Ošetřili jsme asi 40 zvířat. Kromě psů a koček jsou to slepice, králíci nebo ptáčata. Většinou s nimi chodí majitelé, ale ošetřili jsme i bezprizorné psy," uvedla Vrátná.

Některá zvířata bouřku nepřežila, část museli veterináři odesílat do Brna na rentgen nebo jiná vyšetření, na která nemají ve stanu prostor ani přístroje. "Zvířata jsou většinou v šoku a vystresovaná. Měli jsme tu třeba i psa, který letěl tornádem vzduchem a našli ho na druhé straně obce. Naštěstí byl jen potlučený, pomačkaný a v šoku," řekla Vrátná.

Bouře poničily 1200 domů, přes 70 bude zbouráno. Vyžádaly si pět lidských životů a desítky zraněných při bouři a desítky zraněných také v souvislosti s následnými opravami poničených domů.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist