https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vetrnou-elektrarnu-v-nizozemsku-budou-stavet-i-svycari
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Větrnou elektrárnu v Nizozemsku budou stavět i Švýcaři

8.1.2018 13:31 (ČTK)
Nová větrná elektrárna pod taktovkou Shell. Ilustrační snímek
Nová větrná elektrárna pod taktovkou Shell. Ilustrační snímek
Britsko-nizozemská energetická společnost Royal Dutch Shell prodává polovinu svého podílu na projektu výstavby větrné elektrárny v Nizozemsku švýcarské firmě Partners Group Holding. Další podíly Švýcarům prodají podniky Mitsubishi a Eneco, takže Partners Group bude mít na projektu podíl celkem 45 procenty.
 
Lídrem projektu s názvem Blauwwind II je nyní společnost Shell. Ta snižuje svou účast ze 40 na 20 procent, společnost Eneco pak z 20 na deset procent. Projekt se týká větrné elektrárny o výkonu 700 megawattů v nizozemských pobřežních vodách.

Shell oznámil, že hodlá i nadále investovat do velkých projektů větrných farem v pobřežních vodách. Až bude pro tyto projekty zajištěno financování i smlouvy o odběru energie, hodlá se svých podílů úplně nebo z části zbavit. Pro projekt Blauwwind II se Shellu v prosinci podařilo dát dohromady konsorcium 13 bank, které do něj vloží jednu miliardu eur (25,6 miliardy Kč).

Shell je největší ropnou a plynárenskou skupinou v Evropě. Firma zřídila divizi New Energies, která se zaměřuje na obnovitelnou energii a na nové technologie a má jí pomoci snížit emise oxidu uhličitého.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist