https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vice-nez-ctvrtmiliardovou-investici-karvine-zaplati-eu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Více než čtvrtmiliardovou investici Karviné zaplatí EU

6.11.2000 17:10 | KARVINÁ (ČIA)
Kolem tří set milionů korun, potřebných k výstavbě kanalizačního systému v Karviné, uvolní Evropská unie z prostředků programu ISPA. Novinářům to dnes řekl ministr pro místní rozvoj Petr Lachnit, podle něhož je nový kanalizační systém nezbytnou podmínkou pro výstavbu bytů v celé oblasti. "Je to problém nejen samotného Karvinska, ale i celého Ostravského kraje," uvedl ministr.
 

Karvinští představitelé spolu se starosty okolních šestnácti obcí, s nimiž se dnes ministr sešel, hodlají vedle výstavby nových bytů také rekonstruovat staré hornické kolonie a finské domky. V současné době okresní úřad studuje proveditelnost záměrů, po vyhodnocení architektonických studií pak vypíše výběrové řízení na dodavatele.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist