https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vietnam-zabavil-dalsich-619-kilogramu-slonoviny-pasovane-z-afriky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vietnam zabavil dalších 619 kilogramů slonoviny pašované z Afriky

25.11.2016 06:46 | PRAHA (ČTK)
Slonovina byla tentokrát schovaná ve dvou kontejnerech, které dopluly do přístavu v obchodním centru Ho Či Minova Města na jihu Vietnamu.  Ilustrační foto.
Slonovina byla tentokrát schovaná ve dvou kontejnerech, které dopluly do přístavu v obchodním centru Ho Či Minova Města na jihu Vietnamu. Ilustrační foto.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Vietnam ve čtvrtek zabavil dalších 619 kilogramů slonoviny pašované na lodích z Afriky. S odvoláním na státní média a úřady to dnes oznámila agentura AP. Země již v posledních dvou měsících zadržela čtyři tuny slonoviny podloudně přepravované v jiných pěti zásilkách z Afriky.
 

Slonovina byla tentokrát schovaná ve dvou kontejnerech, které dopluly do přístavu v obchodním centru Ho Či Minova Města na jihu Vietnamu. Pašeráci použili sofistikovanější způsob ukrytí než v předchozích nákladech.

Jen před týdnem se v Hanoji konala mezinárodní konference zaměřená na potírání nezákonného obchodu s volně žijícími zvířaty. Akce se zúčastnili představitelé více než 40 států včetně britského prince Williama, který je předsedou sdružení United for Wildlife, mezinárodní organizace bojující za ochranu divokých zvířat.

Vietnamské úřady před 13 dny zlikvidovaly přes 2,2 tuny sloních klů a nosorožčích rohů zabavených pytlákům. Akci přihlížel ředitel zoo ve Dvoře Králové Přemysl Rabas. Královédvorská zoo v roce 2014 za podpory českého ministerstva životního prostředí zničila svoje zásoby rohoviny. Způsob likvidace Hanoj inspiroval při nedávném ničení zabaveného kontrabandu, řekl dříve Rabas.

Vietnam patří mezi hlavní tranzitní země i největší odběratele nelegální slonoviny a nosorožčích rohů. Slonovina se zde používá jako šperk či bytový doplněk. Socialistická republika v jihovýchodní Asii zakázala lov vlastních slonů, jejichž stavy klesají.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist