https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vietnamska-policie-zabavila-temer-tri-tuny-slonoviny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vietnamská policie zabavila téměř tři tuny slonoviny

10.7.2017 06:00 (ČTK)
Obchod se slonovinou je zakázaný na základě Úmluvy o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin (CITES) od roku 1989. / Na fotografii: V září 2009 se díky EAGLE podařilo kamerunským policistům v Duala zabavit 2 tuny slonoviny.
Obchod se slonovinou je zakázaný na základě Úmluvy o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin (CITES) od roku 1989. / Na fotografii: V září 2009 se díky EAGLE podařilo kamerunským policistům v Duala zabavit 2 tuny slonoviny.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Policie v severním Vietnamu zabavila téměř tři tuny slonoviny, která byla do země propašována z Jihoafrické republiky. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na místní úřady.
 

Vietnam patří mezi hlavní tranzitní země i největší odběratele nelegální slonoviny a nosorožčích rohů. Slonovina se zde používá jako šperk či bytový doplněk. Lov vlastních slonů, jejichž stavy klesají, Vietnam zakázal.

V loňském roce úřady v jihovietnamském Ho Či Minově Městě zabavily téměř sedm tun slonoviny.

V sobotu vietnamští policisté našli zásilku 2,7 tuny sloních klů ukrytých v krabicích s ovocem v kamionu v provincii Thanh Hoa. Řidič vozu policii řekl, že měl za úkol dopravit zboží z jihovietnamské provincie Dong Nai do metropole Hanoje. O tom, že v krabicích je ukrytá slonovina, prý nevěděl.

Obchod se slonovinou je zakázaný na základě Úmluvy o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin (CITES) od roku 1989.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist