https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vitezem-souteze-e-on-energy-globe-je-dum-s-mokradni-strechou-z-prazskeho-vnitrobloku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vítězem soutěže E.ON Energy Globe je dům s mokřadní střechou z pražského vnitrobloku

17.10.2017 15:16 | PRAHA (Ekolist.cz)
Střecha z květin přitom funguje jako kořenová střešní čistička odpadní vody.
Střecha z květin přitom funguje jako kořenová střešní čistička odpadní vody.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Energy Globe
Vítězem 9. ročníku soutěže E.ON Energy Globe se stal dům s mokřadní střechou postavený ve vnitrobloku na Praze 7. Právě ten bude Česko reprezentovat v konkurenci dalších 176 projektů na celosvětovém vyhlášení soutěže, které proběhne 16. ledna 2018 v Íránu.
 

Dům s mokřadní střechou zvítězil i v kategorii Stavba. V oblíbené kategorii Kutil si první místo odnesla digitální váha BeeSpy sloužící včelařům k monitorování včelstev. Z nominovaných obcí uspěla jihomoravská vesnice Šitbořice s unikátním systémem třídění odpadu, jenž místním obyvatelům šetří peníze a zlepšuje prostředí obce.

Vítězem v kategorii Firma je olomoucká ekologická prádelna, která efektivně využívá energii a teplo z obnovitelných zdrojů. V kategorii Mládež v hlasování uspěla studentská soutěž Český ostrovní dům poskytující studentům prostor zkoumat možnosti soběstačných a na energii nezávislých domů.

O vítězích 9. ročníku soutěže E.ON Energy Globe letos rozhodovala odborná porota i široká veřejnost. V každé soutěžní kategorii byly odbornou porotou nominovány dva projekty, o konkrétním vítězi pak v online a SMS hlasování rozhodla veřejnost. Odborná porota sestavená z členů Akademie věd a dalších odborníků pak z vítězů jednotlivých kategorií vybrala celkového vítěze soutěže.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist