https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vlada-v-dilli-prerusila-stavebni-prace-kvuli-znecistenemu-ovzdusi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vláda v Dillí přerušila stavební práce kvůli znečištěnému ovzduší

2.11.2022 20:06 | DILLÍ (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Indická vláda nařídila přerušení všech stavebních a demoličních prací v Dillí z důvodu rostoucího znečištění ovzduší, se kterým metropole každou zimu bojuje. Dillí vyplatí stavebním dělníkům jednorázovou kompenzaci ve výši 5000 rupií (zhruba 1500 korun), řekl podle agentury Reuters šéf místní vlády Arvind Kedžrivál.
 

Nejvíce znečištěné město světa je každoročně během zimních měsíců zahalené do smogu. Těžký a chladný vzduch pod sebou uvězní prach ze stavebních prací, emise z automobilů a kouř pocházející z různých zdrojů.

Dnes byla kvalita ovzduší v Dillí hodnocená jako velmi špatná, což je o stupeň lepší oproti úterní úrovni znečištění, která byla označená jako závažná. Dlouhodobé vystavení velmi špatné kvalitě ovzduší může vést k onemocněním dýchací soustavy a závažné znečištění má dopad na ty, kteří již trpí jinými nemocemi, ale i na zcela zdravé jedince.

Vláda obyvatele dvacetimilionové metropole nabádá, aby co nejvíce pracovali z domova, sdíleli cesty autem a omezili používání uhlí a palivového dřeva v domácnostech. Dočasné přerušení stavebních prací vešlo v platnost v pondělí a nevztahuje se na stavbu veřejných nemocnic, cest nebo letišť.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist