https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vlada-ve-francii-chce-po-reportazi-z-amazonu-branit-niceni-zbozi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vláda ve Francii chce po reportáži z Amazonu bránit ničení zboží Video

14.1.2019 13:47 | PRAHA (ČTK)
Francouzská vláda chce předložit parlamentu zákon, který by pod hrozbou sankcí zabránil firmám v ničení neprodaného nového zboží.  Ilustrační snímek.
Francouzská vláda chce předložit parlamentu zákon, který by pod hrozbou sankcí zabránil firmám v ničení neprodaného nového zboží. Ilustrační snímek.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Francouzská vláda chce předložit parlamentu zákon, který by pod hrozbou sankcí zabránil firmám v ničení neprodaného nového zboží. Uvedla to v neděli státní tajemnice na ministerstvu životního prostředí Brune Poirsonová v reakci na reportáž televize M6, v níž novinář natočil ve skladu Amazonu obrovské množství neprodaných produktů určených k likvidaci - kávovarů, televizí, hraček, dětských plen a podobně. Píše o tom francouzský list Le Parisien.

 

Americký internetový gigant jen ve Francii takto zničí tři miliony kusů zboží ročně, tvrdí list.

"Jsem šokována," uvedla Poirsonová po odvysílání pořadu. Dodala, že parlament bude v příštích měsících hlasovat o zákonu o takzvaném oběhovém hospodářství, které efektivně nakládá se zdroji hlavně opětovným využitím odpadů. V jeho rámci budou podle ní podobné praktiky zakázány.

Reportér kanálu M6 se před Vánocemi nechal zaměstnat jako brigádník ve skladu Amazonu ve městě Saran jižně od Paříže a podařilo se mu nafilmovat obrovské množství výrobků určených ke zničení. Odhalil také, že součástí smluv s prodejci, kteří s Amazonem spolupracují a prodávají přes něj své výrobky, je klauzule o neprodaném zboží - to se jim buď vrátí, nebo je zlikvidováno. Tento postup sice není nelegální, ale je pobuřující, uvedli podle Le Parisien autoři pořadu.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist