https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vlasimska-parazoo-vstoupi-do-nove-sezony
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vlašimská paraZOO vstupuje do nové sezony

2.3.2024 01:17 | VLAŠIM (ČTK)
Vlašimská paraZOO byla otevřena v červnu 2012. V zahradě Podblanického ekocentra byla původně záchranná stanice pro živočichy.
Vlašimská paraZOO byla otevřena v červnu 2012. V zahradě Podblanického ekocentra byla původně záchranná stanice pro živočichy.
Foto | ZO CSOP Vlasim / Wikimedia Commons
Vlašimská paraZOO, v níž jsou převážně handicapovaná zvířata, v sobotu vstoupí do nové sezony. Návštěvníci se budou moci seznámit s ptačími druhy, které se vyskytují v blízkosti lidských obydlí. Chybět nebude ani komentované krmení krkavce velkého a vydry říční, kteří patří mezi nejoblíbenější zvířata chovaná ve vlašimské zoologické zahradě, informovala ČTK vedoucí paraZOO Alena Konvalinová.
 

Členové ZOOkroužku si pro návštěvníky připravili několik informačních stánků. "Získají informace o nejběžnějších druzích ptáků, naučí se, jak s nimi vybudovat kvalitní sousedské vztahy, a dozvědí se, jak se mohou podílet na jejich ochraně a efektivněji jim pomáhat v oblastech obývaných lidmi," uvedl za pořadatele Martin Hůlka.

Vlašimská paraZOO byla otevřena v červnu 2012. V zahradě Podblanického ekocentra byla původně záchranná stanice pro živočichy. Léčebná část se později přesunula do nového areálu u Pavlovic a zahrada byla zrekonstruována výhradně k expozičním a vzdělávacím účelům a přejmenována na paraZOO. Návštěvníci si v zahradě mohou prohlédnout mimo jiné vydry, kočky divoké, mývala severního, krkavce velkého a mnoho dalších dravých ptáků a sov. Bližší informace o akcích a další aktuality zájemci najdou na webových stránkách www.paraZOO.cz.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist