https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vodarenska-spolecnost-v-londyne-kvuli-suchu-zakaze-odber-vody-z-hadic
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vodárenská společnost v Londýně kvůli suchu zakáže odběr vody z hadic

18.8.2022 11:03 | LONDÝN (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Vodárenská společnost Thames Water, která zásobuje 15 milionů odběratelů v Londýně a okolí, kvůli přetrvávajícímu suchu zakáže od 24. srpna svým zákazníkům odebírat vodu z hadic. V praxi si tak nebudou moci hadicemi zalévat zahradu, mýt auto ani napouštět bazén, informovala firma na svém webu.
 

"Vzhledem k předpovědi nízkých srážek v nadcházejících měsících musíme nyní učinit další krok v plánu boje se suchem," uvedla vodárenská společnost. Doplnila, že nynější kroky pomohou životnímu prostředí a ochraně zásob vody na příští léto.

Britská vláda minulý pátek vyhlásila v některých regionech jižní, centrální a východní Anglie stav sucha. Anglie zažila nejsušší červenec za téměř 90 let, přičemž teploty v některých oblastech poprvé v dějinách překročily 40 stupňů Celsia.

Podobné zákazy jako Thames Water už zavedla řada britských vodárenských společností v jiných regionech, uvedla agentura Reuters. Ministr životního prostředí George Eustice totiž vodárenské společnosti vyzval, aby přijaly preventivní opatření k ochraně dodávek vody.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist