https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vodni-plochy-v-brne-i-pres-mrazive-dny-nebudou-vhodne-k-brusleni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vodní plochy v Brně i přes mrazivé dny nebudou vhodné k bruslení

15.1.2021 15:54 | BRNO (ČTK)
I když přírodní vodní plochy a počasí mohou lákat k bruslení, strážníci před vstupem na led v Brně varují. Ilustrační foto
I když přírodní vodní plochy a počasí mohou lákat k bruslení, strážníci před vstupem na led v Brně varují. Ilustrační foto
Meteorologové na jižní Moravě očekávají o víkendu mrazivé noci s teplotou až minus deset stupňů Celsia. I když tak přírodní vodní plochy mohou lákat k bruslení, strážníci před vstupem na led v Brně varují. Poříční jednotka městské policie upozorňuje, že na Brněnské přehradě je na většině míst zatím jen velmi tenká vrstva ledu, uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.
 

Vodní nádrž navíc nezamrzá souvisle a pouhým pohledem od břehu je na některých místech vidět voda. "V žádném případě proto nedoporučujeme na hladinu vstupovat nebo se dokonce pohybovat dál od břehu, riziko prolomení je mimořádně vysoké. Stejně tak není vhodné zkoušet pevnost ledu házením kamenů. Jeho struktura se tím narušuje a přimrzající kamení později způsobuje potíže bruslařům," řekl Ghanem.

Dodal, že některé menší vodní nádrže v Brně sice zamrzají o trochu rychleji, ale i tam tloušťka ledu dosahuje jen několika centimetrů a nedá se zaručit, že udrží člověka.

Podle protiepidemického systému PES lze sportovat venku maximálně v počtu dvou osob s výjimkou členů jedné domácnosti. Některá brněnská kluziště proto nabízejí pronájem celé plochy. Rezervace jsou už na několik dní dopředu plné.

Například kluziště Teepee v Bystrci má plno až do konce ledna. "Chodí především rodiny s dětmi, ale třeba i trenér se svým svěřencem. Čekáme, co se změní po konci nouzového stavu, určitě bychom byli rádi za otevření pro veřejnost," sdělil ČTK provozní Miroslav Vala. Za půl hodiny bruslení tam rodina nebo dva členové hokejové klubu zaplatí 500 korun, na menší ploše pro děti stojí půlhodina 150 korun.

Plno je také na kluzišti v Černovicích. "Nemáme ani hodinu volnou. Většinou chodí hokejisté nebo krasobruslaři," uvedl provozovatel Pavel Svačina. Místo není ani na kluzišti Salesko v Líšni, kam chodí ale převážně rodiče s dětmi.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist