https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/volby-do-ep-helax-ostrava-se-bavi-chce-ozivit-mamuty
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Volby do EP: Helax - Ostrava se baví chce oživit mamuty

27.5.2004 12:05 | PRAHA (EkoList)
Helax - Ostrava se baví a bavil(-a) se i při vymýšlení volebního programu pro volby do Evropského parlamentu. Jeho jediná věta týkající se životního prostředí požaduje znovuoživení vyhynulých druhů. Zároveň chce Helax zrušit všechny úřady EU.
 


Podrobné informace o volbách do Evropského parlamentu najdete zde
Chuť zrušit úřady je nejspíš důsledkem helaxího pocitu, že "to co politici dělají, pěkně smrdí." Helax nadbíhá voličům, kteří kvůli tetování "narážejí na netoleranci oficiálních míst". Získat je hodlá například snahou o svatořečení Dědy Mráze, Ali Baby a Járy Cimrmana.

Odpovědi strany "Helax - Ostrava se baví" na anketu EkoListu

Odpovědi nám zaslal Mirek Pifka, ředitel rádia Helax. Podle jeho slov se na nich usnesla ekologická subkomise HOB.

1. Který z problémů životního prostředí by se měl na úrovni Evropské unie přednostně řešit? Jaké kroky pro řešení tohoto problému chcete podniknout v Evropském parlamentu?

Problém znečištění ovzduší úředníky. Zrušením všech úřadů EU.

2. Má EU dál prosazovat Kjótský protokol jako základní strategii boje proti klimatickým změnám? Pokud ne, jaké nástroje ochrany klimatu má prosazovat?

Preferujeme Hurónskou Dohodu.

3. Pro jaké konkrétní dopravní stavby na území ČR budete prosazovat financování z peněz EU (např. v rámci programu Transevropských dopravních sítí)? Bude mezi nimi kanál Dunaj - Odra - Labe?

Cyklostezku Ostrava - Praha s napojením na tunel pod La Manche.

4. Jaký postoj má EU zaujmout v otázkách liberalizace světového obchodu. Mají být multilaterální obchodní smlouvy nadřazeny dohodám o životním prostředí? Nebo to má být naopak? Má se o těchto věcech jednat pouze na půdě Světové obchodní organizace (WTO), nebo i v Organizaci spojených národů (OSN)?

Ano, ne, ano, ne.

5. Snahy členských států EU o ochranu životního prostředí na svém území narážejí na pravidla EU o volném pohybu zboží a služeb (viz např. spor mezi Evropskou komisí a Německem o zálohování nevratných obalů nebo spor mezi Evropskou komisí a Rakouskem o zákaz jízdy kamionů na určitých trasách). Považujete současnou právní úpravu této problematiky za uspokojivou, nebo by měla být posílena práva členských států na ochranu jejich životního prostředí, nebo by naopak měla být posílena zásada volného pohybu zboží a služeb na úkor práva států chránit životní prostředí na svém území?

Jsme pro volný pohyb, zejména v posteli, v autě, na seníku a na dalších místech. Ovšem jen pokud tím neohrožujeme mravní vývoj šmíráků.

6. Jste nakloněni tomu, aby o sporných ekologických otázkách bylo možné hlasovat v referendu na celoevropské úrovni?

Ne. Jsme pro celoplanetární hlasování o všech otázkách ekologických, ekonomických, erotických a epileptických.

Vybrané pasáže z programu Helaxu

Ekologie

Veškeré úsilí vědy zaměříme na oživení mamuta a dalších vyhynulých druhů.


reklama

 
Jan Stejskal

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist