https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/volkswagen-oznamil-ze-splnil-lonsky-cil-pro-emise-u-novych-vozu-v-eu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Volkswagen oznámil, že splnil loňský cíl pro emise u nových vozů v EU

24.1.2022 14:41 (ČTK)
Volkswagen uvedl, že loni zvýšil odbyt elektromobilů v EU, Norsku a na Islandu o 64 procent na 472 300.
Volkswagen uvedl, že loni zvýšil odbyt elektromobilů v EU, Norsku a na Islandu o 64 procent na 472 300.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Průměrné emise oxidu uhličitého u nových osobních automobilů z koncernu Volkswagen v Evropské unii v loňském roce činily 118,5 gramu na kilometr, a nacházely se tak zhruba dvě procenta pod stanoveným cílem. Na základě předběžných údajů to oznámila sama firma, jejíž součástí je mimo jiné i mladoboleslavská automobilka Škoda Auto.
 

Volkswagen ve zprávě rovněž upozornil, že loni zvýšil odbyt elektromobilů v EU, Norsku a na Islandu o 64 procent na 472 300. Firma dodala, že podíl plně elektrických aut a hybridních vozů umožňujících dobíjení z elektrické sítě na jejím celkovém odbytu vzrostl na 17,2 procenta z předloňských 10,1 procenta.

"Naše elektrická ofenziva loni výrazně nabrala na rychlosti díky mnoha atraktivním novým modelům. Téměř každý pátý vůz dodaný v Evropě byl elektrický. Více než polovina těchto vozů pak byla plně elektrická," uvedl šéf odbytu Christian Dahlheim. "To nám pomohlo k dalšímu snížení emisí oxidu uhličitého a ke splnění cíle EU," dodal.

Dahlheim upozornil, že do roku 2030 hodlá Volkswagen zvýšit podíl plně elektrických vozů na svém odbytu v Evropě na 60 procent. Letos hodlá koncern uvést na trh další nové elektromobily, včetně vozu Škoda Enyaq iV Coupé.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist