https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/volkswagen-rozhoduje-kde-bude-v-americe-vyrabet-elektromobily
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Volkswagen rozhoduje, kde bude v Americe vyrábět elektromobily

2.12.2018 01:14 | PRAHA (ČTK)
Německá automobilka Volkswagen rozhoduje, kde bude v Severní Americe vyrábět elektromobily pro trh USA. Ilustrační snímek.
Německá automobilka Volkswagen rozhoduje, kde bude v Severní Americe vyrábět elektromobily pro trh USA. Ilustrační snímek.
Německá automobilka Volkswagen rozhoduje, kde bude v Severní Americe vyrábět elektromobily pro trh USA. Vůz na elektrický pohon značky VW chce automobilka představit Američanům v roce 2020, zpočátku je ale bude do USA dovážet. Oznámil to šéf Volkswagen Group of America Scott Keogh na autosalonu v Los Angeles.
 

Do vývoje a výroby automobilů na elektrický pohon, autonomního řízení a nových služeb mobility, jako je sdílení aut a dobíjení vozů na elektrický pohon, hodlá největší evropská automobilka do roku 2023 investovat 44 miliard eur (1,14 bilionu Kč). Zároveň plánuje prozkoumat oblasti spolupráce s americkou automobilkou Ford Motor.

Aby bylo možné splnit časový harmonogram a nabídnout elektromobil v roce 2020, vůz bude nejprve do USA dovážen, k výrobě na americkém území dojde později. Je možné, že volba padne na stávající závod VW v Tennessee, kde se montují automobily Passat a Atlas a kde je prostor pro další výrobu.

Cena elektromobilu VW by se měla pohybovat mezi 30.000 a 40.000 dolary, obdobně jako vůz Model 3 americké Tesly, napsala agentura Reuters.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist