https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/volkswagen-rozpujcuje-v-cesku-50-elektrickych-golfu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Volkswagen rozpůjčuje v Česku 50 elektrických Golfů

15.10.2017 01:49 | PRAHA (ČTK)
České zastoupení značky Volkswagen zapůjčí českým úřadům a firmám 50 elektromobilů e-Golf. Demo e-car program má představit využití elektrických vozů odborné i laické veřejnosti.
České zastoupení značky Volkswagen zapůjčí českým úřadům a firmám 50 elektromobilů e-Golf. Demo e-car program má představit využití elektrických vozů odborné i laické veřejnosti.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Alza.cz
České zastoupení značky Volkswagen zapůjčí českým úřadům a firmám 50 elektromobilů e-Golf. Demo e-car program má představit využití elektrických vozů odborné i laické veřejnosti. Celkové náklady se pohybují okolo deseti milionů Kč. Uvedl to v pátek jednatel firmy Porsche ČR Vratislav Strašil na tiskové konferenci.
 

Zájemci dostanou e-Golfy bezplatně na deset měsíců a budou s nimi moci ujet až 15.000 km. Testovací e-Golfy přijdou postupně v příštích měsících tak, aby všechny vyjely na silnice do konce příštího roku. Prvních pět vozů předal importér v pátek.

"Hlavním tématem se stávají autonomní, plně propojená, bezemisní vozidla a zrychlující se tempo digitalizace našeho odvětví. Od projektu si slibujeme zejména edukaci v oblasti elektromobility a technologií, průzkum trhu a testování vhodnosti elektromobilů pro vozové parky našich současných partnerů, stejně jako spolupráci s možnými novými partnery," dodal Strašil.

e-Golf má dojezd na baterie až 300 km. Celkem 15 těchto vozů bude také jezdit v rámci projektu sdílení aut v Praze u společnosti Car4Way.

Volkswagen je letos největším prodejcem elektromobilů v Česku. Z 234 elektrických aut dodaných za tři letošní čtvrtletí na trh bylo 87 volkswagenů. Následuje BMW s prodejem 75 vozů a Nissan, který letos prodal 53 elektromobilů.

Vedle e-Golfu firma v současnosti nabízí mini elektromobil e-up!. V příštím roce přijde elektromobil e-tron od Audi nebo užitkový e-Crafter, o rok později přibude Audi e-tron Sportback. Od roku 2020 pak přijde nová rodina elektromobilů I.D. s dojezdem až 600 km.

Volkswagen plánuje, že v roce 2025 bude každý čtvrtý vůz vyrobený značkami koncernu elektromobil. Půjde o zhruba tři miliony vozidel ročně. V roce 2025 by měla mít skupina, včetně Škody Auto, v nabídce 80 elektrických aut, z toho 50 elektromobilů a 30 hybridů. Do roku 2030 bude elektrická verze u všech modelových řad.

Porsche Česká republika se sídlem v Praze je největší tuzemský dovozce automobilů. Reprezentuje značky Volkswagen, Audi, SEAT a Volkswagen Užitkové vozy. Patří do Porsche Holding Salzburg, která působí ve 22 zemích Evropy, v Jižní Americe, Číně a Malajsii.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist