https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/votice-na-benesovsku-dokoncily-kritizovany-projekt-obnovy-zelene
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Votice na Benešovsku dokončily kritizovaný projekt obnovy zeleně

8.8.2018 00:08 | VOTICE (ČTK)
Votice na Benešovsku dokončily kritizovaný projekt obnovy zeleně na Masarykově náměstí. Záměr s náklady do dvou milionů korun narážel na silný odpor veřejnosti, které vadil rozsah kácení. Vedení radnice muselo hledat kompromisní řešení, řekl starosta Jiří Slavík (TOP 09).
 

"Park je hotov, ale kvůli horku ještě není dokončeno osetí trávou, čeká se na vhodnější počasí. Z mého pohledu ta rekonstrukce dopadla dobře," uvedl Slavík.

Kritici záměru si sehnali dendrologa, který vypracoval oponentní posudek. Podle Slavíka posuzoval každý strom jednotlivě. Zahradní architekt, který přichystal projekt, přitom kladl důraz na koncepční řešení celého prostoru.

"Jak se to líbí - nelíbí, je asi věc každého občana. Nicméně veliká vlna kritiky, která byla, opadla a zatím se ke mně nedostává, že by to někdo výrazně kritizoval nebo to považoval za velmi špatný projekt. Spíš si myslím, že část občanů podlehla panice a myslela si, že tam vznikne holá pláň," dodal starosta.

Podobné výhrady veřejnosti řešila i radnice v Dobříši na Příbramsku, kde se lidem také nezamlouvala navržená obnova městské zeleně. Na základě debaty s veřejností byla většina lokalit z projektu vypuštěna.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist