https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vstup-do-narodniho-parku-ceske-svycarsko-je-po-vichrici-omezen
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vstup do Národního parku České Švýcarsko je po vichřici omezen

30.10.2017 13:45 | KRÁSNÁ LÍPA (ČTK)
V Národním parku České Švýcarsko jsou pro turisty uzavřené některé cesty. Správa parku odhaduje, že při nedělní vichřici spadlo zhruba 6000 stromů, vstup do oblasti nedoporučuje.
V Národním parku České Švýcarsko jsou pro turisty uzavřené některé cesty. Správa parku odhaduje, že při nedělní vichřici spadlo zhruba 6000 stromů, vstup do oblasti nedoporučuje.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Václav Sojka / Národní park České Švýcarsko
V Národním parku České Švýcarsko jsou pro turisty uzavřené některé cesty. Správa parku odhaduje, že při nedělní vichřici spadlo zhruba 6000 stromů, vstup do oblasti nedoporučuje. Odstraňování polámaných stromů z hlavních cest potrvá nejméně týden. Informoval o tom mluvčí správy parku Tomáš Salov.
 

Následky vichřice jsou podle Salova srovnatelné s lednem 2007 po orkánu Kyrill. "Půda byla podmáčená a stromy šly snáz k zemi s poryvy větru," uvedl Salov. "Naštěstí jsme měli kvůli špatnému počasí minimum návštěvníků a nikomu se nic nestalo," dodal.

Po odstranění stromů z cest se musí kalamitní dřevo zpracovat, odvézt a prodat. "Pak musíme cesty projít a vytipovat vyvrácené stromy, které se zachytily v korunách," uvedl Salov. Turisté mají v Českém Švýcarsku k dispozici 150 kilometrů cest. "Určitě bude nějakou dobu trvat, než vše zkontrolujeme," řekl mluvčí.

Seznam uzavřených cest najdou turisté na stránkách národního parku. "Z důvodu zvýšeného nebezpečí úrazu nedoporučujeme do parku vstupovat. Pokud se někdo do oblasti třeba i později vydá, měl by se rozhlížet kolem sebe a stromy zachycené v korunách obejít," dodal mluvčí. Nejhorší situace je v parku v takzvaném Kyjovském údolí.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist