https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vw-instaluje-v-usa-2800-dobijecich-stanic-pro-elektromobily
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

VW instaluje v USA 2800 dobíjecích stanic pro elektromobily

19.12.2017 16:02 (ČTK)
Volkswagen se kaje
Volkswagen se kaje
Německý automobilový koncern Volkswagen chce do června 2019 instalovat ve Spojených státech 2800 dobíjecích stanic pro elektromobily. Oznámila to dnes americká společnost Electrify America, která je součástí Volkswagenu. Podnik se nejprve zaměří na 17 největších měst.
 

V rámci dohody o řešení podvodu s emisemi Volkswagen přistoupil na to, že ve Spojených státech investuje dvě miliardy dolarů (43,5 bilionu Kč) do infrastruktury pro vozidla na ekologický pohon. Je v Kalifornii hodlá investovat 800 milionů dolarů.

Nabíjecí stanice budou vybudovány ve zhruba 500 lokacích, z toho 75 procent poblíž zaměstnaneckých center a zbývajících 25 procent v obytných oblastech. Electrify America si k tomu vybrala stanice firem SemaConnect, EV Connect a Greenlots.

Právě nedostatečná síť dobíjecích stanic pro auta na elektrický pohon je jednou z největších překážek masového rozvoje elektromobilů.

Volkswagen v září 2015 v reakci na obvinění amerických úřadů přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě nainstaloval software umožňující manipulovat s testy emisí oxidů dusíku. Skandál dosud německou automobilku přišel na 30 miliard dolarů, uvedla agentura Reuters.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist