https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vw-v-pololeti-temer-ztrojnasobil-dodavky-elektromobilu-prispela-k-tomu-i-skoda
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

VW v pololetí téměř ztrojnásobil dodávky elektromobilů, přispěla k tomu i Škoda

22.7.2021 00:56 | WOLFSBURG (ČTK)
K růstu odbytu elektromobilů z koncernu Volkswagen přispěla zejména poptávka v Evropě.
K růstu odbytu elektromobilů z koncernu Volkswagen přispěla zejména poptávka v Evropě.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Německý automobilový koncern Volkswagen v prvním pololetí téměř ztrojnásobil odbyt elektromobilů ve světě na 170 939 vozů. U koncernové značky Škoda se odbyt elektromobilů zvýšil na 17 697 vozů ze 4955 vozů před rokem.
 

K růstu odbytu elektromobilů z koncernu Volkswagen přispěla zejména poptávka v Evropě. Evropská komise (EK) minulý týden navrhla, aby nová auta od roku 2035 nemohla produkovat žádné emise oxidu uhličitého, upozornila agentura Reuters.

"Naše globální elektrická ofenziva pokračuje solidním tempem a poptávka zákazníků je vysoká," uvedl obchodní ředitel koncernu Volkswagen Christian Dahlheim. "Máme v plánu za letošek poprvé dodat milion aut s alternativním pohonem," dodal. Tento cíl se týká vozů čistě elektrických i hybridních.

V Evropě odbyt elektromobilů z koncernu Volkswagen v prvním pololetí stoupl na více než 128 000 vozů z necelých 50 000 vozů před rokem. V Číně, která je největším automobilovým trhem světa, se více než zdvojnásobil a dosáhl 18 285 vozů. To představuje 10,7 procenta celkového prodeje koncernu.

"Ve třetím čtvrtletí očekáváme výrazný nárůst odbytu elektromobilů v Číně díky rozšířené modelové řadě Volkswagen ID," uvedl Dahlheim.

Automobilka Škoda Auto podle nové firemní strategie plánuje do roku 2030 zvýšit podíl elektromobilů na svém celkovém prodeji v Evropě na 50 až 70 procent ze současných méně než pěti procent. Kvůli tomu chystá nejméně tři další čistě elektrické modely, které budou cenou i velikostí pod modelem Enyaq.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist