https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vyber-usekovych-reditelu-lesu-cr-pokracuje-i-po-nevybrani-generalniho-reditele
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Výběr úsekových ředitelů Lesů ČR pokračuje i po nevybrání generálního ředitele

28.2.2022 16:00 | HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Lesy ČR
Výběrová řízení na místa čtyř úsekových ředitelů státního podniku Lesy České republiky budou pokračovat i poté, co ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) nového generálního ředitele podniku nevybral. "Z dlouhodobého hlediska je neúnosné, aby vedoucí odborů pověření zastupováním úsekových ředitelů plnili úkoly spojené s oběma pozicemi," řekla dnes ČTK mluvčí podniku Eva Jouklová. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi.
 

Původně podnik mínil, že výběrové řízení na úsekové ředitele přijde na řadu až po jmenování nového generálního ředitele Lesů ČR, aby si generální ředitel mohl vybrat tým nejbližších spolupracovníků.

Do výběrového řízení na čtyři úsekové ředitele LČR se do uzávěrky 16. února přihlásilo 29 lidí. "V následujících dnech oznámíme vybraným uchazečům termíny pohovorů," uvedla mluvčí. Podnik bude vybírat ředitele lesního a vodního hospodářství a dále ředitele správního, ekonomického a obchodního úseku.

Ministerstvo zemědělství dnes oznámilo, že ministr Nekula generálního ředitele z pěti uchazečů nevybral, a že resort vyhlásí do několika týdnů nové výběrové řízení. Podnik zatím dál povede Jiří Groda z Lesní správy Vítkov na Opavsku. Groda byl řízením pověřen loni v prosinci poté, co Marian Jurečka (KDU-ČSL), který dočasně úřad vedl, odvolal posledního šéfa firmy Josefa Vojáčka.

Místa odborných ředitelů se uvolnila krátce po Vojáčkově odvolání, kdy na své funkce k 3. lednu rezignovali i čtyři odborní ředitelé, kteří byli součástí Vojáčkova manažerského týmu.

Groda pověřil řízením úseku lesního a vodního hospodářství nynějšího vedoucího odboru lesního hospodářství a ochrany přírody Ondřeje Pecháčka. Správní úsek zatím vede vedoucí odboru právního a veřejných zakázek Alice Štecová, obchodní úsek vede vedoucí odboru lesnických zakázek Jiří Černík a řízením ekonomického úseku je pověřen vedoucí odboru daní a účetnictví Jaroslav Peštuka.

Lesy ČR mají kromě ústředí v Hradci Králové zaměstnance v sedmi oblastních ředitelstvích, v šesti lesnických závodech a v 61 lesních správách. Práci dávají asi 4200 lidem. Podnik většinu lesnických prací týkajících se těžby a obnovy lesa zadává výběrovými řízeními soukromým firmám. Každoročně na to vypisuje tendry v hodnotě miliard korun.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist