https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vydaje-mzp-by-mely-byt-pristi-rok-23-5-miliardy-korun-mezirocne-vice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Výdaje MŽP by měly být příští rok 23,5 miliardy korun, meziročně více

7.6.2022 01:54 (ČTK)
Budova ministerstva životního prostředí v Praze.
Budova ministerstva životního prostředí v Praze.
Výdaje ministerstva životního prostředí (MŽP) by měly být příští rok 23,5 miliardy korun, zhruba o 800 milionů korun více než letos. Vyplývá to z předběžného pracovního návrhu rozpočtu ministerstva financí (MF), který má ČTK k dispozici. Dokument k přípravě státního rozpočtu na rok 2023 minulý týden projednala vláda.
 

Příjmy MŽP by v roce 2023 podle něj měly být zhruba 45,38 miliardy korun, pro letošek se počítalo s částkou téměř 38,7 miliardy korun. Na výzkum a vývoj by měl úřad podle návrhu k dispozici 296,15 milionu korun, stejně jako v tomto roce. Pro platy zaměstnanců a platby za provedenou práci je v návrhu vyčleněno zhruba 1,59 miliardy korun. Vyjádření MŽP ČTK shání.

Ministerstvo financí počítá v předběžném návrhu státního rozpočtu se schodkem 295 miliard korun. Výdaje ministerstvo zvýšilo nebo nechalo na stejné úrovni ve srovnání s letošním schváleným rozpočtem ve více než polovině kapitol. Více by mělo dostat také ministerstvo práce a sociálních věcí nebo ministerstvo obrany. Větší výdaje by měly být i na obsluhu státního dluhu.

Pro letošní rok je schválený schodek rozpočtu 280 miliard korun, ministerstvo financí ale plánuje v červenci vládě předložit jeho novelu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist