https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vyhlaska-omezi-volny-pohyb-psu-v-ostrave
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vyhláška omezí volný pohyb psů v Ostravě

7.2.2002 13:21 | OSTRAVA (ČIA)
Volný pohyb psů v ulicích a na veřejných prostranstvích v Ostravě upravuje nová vyhláška, kterou ve středu 6. února schválili ostravští zastupitelé. Jak dnes ČIA potvrdila tisková mluvčí magistrátu Hana Adamusová, vyhláška začne platit od 1. března 2002. "Nový předpis specifikuje povinnosti chovatelů a držitelů zvířat na území města a určuje pravidla zamezující určitý volný pohyb zvířat," uvedla Adamusová.
 

Ostrava chce novou vyhláškou alespoň částečně omezit obtěžování a ohrožování lidí volně pobíhajícími zvířaty. "Městské obvody zřetelně označí místa, kde se mohou psi volně pohybovat. Vůbec například nesmějí na dětská hřiště, sportoviště a pískoviště," doplnila mluvčí. Ostravská vyhláška rovněž specifikuje povinnosti majitelů zvířat, kteří musejí například zajistit bezodkladný úklid psích exkrementů z veřejného prostranství. Lidem porušujícím vyhlášku hrozí v Ostravě pokuta až 30 tisíc korun.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist