https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vyroba-elektrickych-aut-do-unora-stoupla-o-polovinu-na-14.824-vozu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Výroba elektrických aut v Česku stoupla o polovinu na 14 824 vozů

22.3.2022 00:43 | PRAHA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Výroba elektrických osobních aut v Česku za první dva měsíce letošního roku meziročně stoupla o 56 procent na 14 824 elektromobilů a plug-in hybridů. Jejich podíl na celkové produkci se proti loňsku zvýšil o 4,1 procentního bodu na 8,7 procenta. Vyplývá to z aktuálních údajů Sdružení automobilového průmyslu.
 

Automobilka Škoda vyrobila za leden a únor 6527 elektrických aut, z toho 4254 vozů byly čisté elektromobily, značka Hyundai dodala na trh 8297 bateriových vozidel, z toho 4493 aut tvořily plug-in hybridy. Škoda vyrobila meziročně o 6,5 procenta elektrických aut méně, naopak Hyundai přidala 230 procent, protože na začátku minulého roku ještě plug-in hybridy nevyráběla.

V lednu a v únoru bylo v Česku vyrobeno celkem 170 378 osobních aut, což představuje proti stejnému období loni pokles o 17,6 procenta.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist