https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vyroba-hoveziho-mezirocne-dramaticky-poklesla
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Výroba hovězího meziročně dramaticky poklesla

26.1.2001 10:05 | PRAHA (ČIA)
Výroba masa (bez drůbeže) se v prosinci minulého roku meziročně snížila o 19,4%. Na tomto výsledku se výrazně podílí pokles výroby hovězího masa včetně telecího, a to o celých 42% a vepřového o 13%. ČIA to dnes sdělil mluvčí Českého statistického úřadu Ladislav Pištora.
 

Celková domácí výroba masa od počátku roku byla při meziročním srovnání o 16% nižší v důsledku zmíněného poklesu výroby hovězího masa. Z toho právě produkce hovězího masa poklesla o 21,3% a vepřového masa o 14,3%.

Ceny placené prvovýrobcům vzrostly v prosinci meziročně u jatečného skotu o 8%, u jatečných prasat o 10%.

Nákup mléka do mlékáren dosáhl v prosinci nejvyššího nárůstu ve sledovaném roce, a to o 14,7%, od počátku roku o 4,5% proti srovnatelným obdobím předchozího roku.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist