https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vyrobce-elektrickych-aut-ff-zrusil-plany-na-vystavbu-zavodu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Výrobce elektrických aut FF zrušil plány na výstavbu závodu

12.7.2017 03:00 | LAS VEGAS (ČTK)
Americký výrobce elektrických vozů Faraday Future (FF), který měl ambice stát se konkurentem automobilky Tesla (na obrázku), zrušil své plány na výstavbu závodu v Nevadě za jednu miliardu USD (23 miliard Kč), ve kterém se měl vyrábět jeho první vůz FF91. / ilustrační foto
Americký výrobce elektrických vozů Faraday Future (FF), který měl ambice stát se konkurentem automobilky Tesla (na obrázku), zrušil své plány na výstavbu závodu v Nevadě za jednu miliardu USD (23 miliard Kč), ve kterém se měl vyrábět jeho první vůz FF91. / ilustrační foto
Americký výrobce elektrických vozů Faraday Future (FF), který měl ambice stát se konkurentem automobilky Tesla, zrušil své plány na výstavbu závodu v Nevadě za jednu miliardu USD (23 miliard Kč), ve kterém se měl vyrábět jeho první vůz FF91. Firmu podporuje čínský miliardář Ťia Jüe-tching a rozhodnutí o odkladu investice přichází v době, kdy FF hledá nové investory, protože majetek Ťia v Číně zmrazily tamní úřady, uvedl list Financial Times.
 

Svůj první model vozu FF91 představila automobilka v lednu na veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas. Řada odchodů vysokých představitelů firmy za poslední rok a obavy o financování firmy kvůli problémům Ťiova technologického a mediálního konglomerátu LeEco však vyvolaly otázky, zda FF91 bude opravdu připraven na svůj plánovaný debut v roce 2018.

Základní kámen továrny byl položen v dubnu 2016 a slavnosti se zúčastnili i guvernér Nevady a starosta Las Vegas. Od té doby však automobilka ve stavbě závodu příliš nepokročila. Nyní uvedla, že zatím zastavila stavbu, protože plánuje výrazný posun ve své podnikatelské strategii. Bližší informace zatím neposkytla.

FF odmítá, že by její provoz mohly ovlivnit problémy firmy LeEco. Ťia minulý týden rezignoval na funkci předsedy správní rady hlavní divize konglomerátu s akciemi na burze Leshi Internet Information & Technology, aby se zaměřil na své ambice v oblasti automobilového průmyslu. I když LeEco nevlastní podíl v FF, Ťia byl jediným investorem automobilky a nalil do ní stovky milionů dolarů ze svého majetku, aby si splnil svůj sen o vytvoření luxusního elektrického auta s pokročilými schopnostmi samostatné jízdy. V lednu firma uvedla, že její FF91 je nejrychlejším vyráběným elektrickým vozem, ve zrychlení z nuly na 60 porazil Model S od Tesly.

Tesla nyní chystá dodávky svého nového, levnějšího Modelu 3, který má být určen pro masový trh.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist