https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vyrobce-lepenek-charvat-dostal-od-cizp-pokutu-100-000-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Výrobce lepenek Charvát dostal od ČIŽP pokutu 100.000 korun

29.3.2017 08:30 | DOUDLEBY NAD ORLICÍ (ČTK)
Firma se podle inspekce provinila také při provozu plynových kotlů, když nezajistila měření emisí těchto zařízení a pro nově instalovaný kotel si neopatřila povolení provozu.
Firma se podle inspekce provinila také při provozu plynových kotlů, když nezajistila měření emisí těchto zařízení a pro nově instalovaný kotel si neopatřila povolení provozu.
Výrobce asfaltových lepenek Charvát z Doudleb nad Orlicí na Rychnovsku dostal od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pokutu 100.000 korun za porušení povinností při ochraně ovzduší. Továrna podle inspekce pochybila při řešení zápachu z výroby. Proti pokutě se firma odvolala k ministerstvu životního prostředí, které rozhodnutí inspekce potvrdilo. ČTK to včera sdělila ČIŽP.
 

Inspekce při kontrole provozovny v Doudlebech nad Orlicí v létě 2016 zjistila, že firma neplnila úředně stanovené podmínky povolení provozu omezující emise pachových látek z výroby. "V zákonné lhůtě na výstupech z technologie firma neinstalovala zařízení k omezování emisí látek obtěžujících zápachem. Navíc biofiltr, který měl omezovat emise pachových látek ze skladování asfaltu, nebyl provozován v souladu s pokyny předepsanými výrobcem," uvedl ředitel hradeckého inspektorátu ČIŽP Lukáš Trávníček.

Firma se podle inspekce provinila také při provozu plynových kotlů, když nezajistila měření emisí těchto zařízení a pro nově instalovaný kotel si neopatřila povolení provozu.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist