https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vyskovska-zoo-dnes-po-vichrici-otevrela-i-starou-cast-hodonin-zustava-zavreny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vyškovská zoo dnes po vichřici otevřela i starou část, Hodonín zůstává zavřený

27.6.2021 15:46 | VYŠKOV (ČTK)
Vyškovský zoopark, v níž bouře polámala stromy a poškodila střechy, dnes obnovil plný provoz. V uplynulých dvou dnech tam pracovalo několik dobrovolníků, například učitelé a studenti místních škol či skauti. Také díky nim může park již otevřít i starou část, řekla ČTK ředitelka zooparku Dagmar Nepeřená. Ředitel hodonínské zoo Martin Krug ČTK řekl, že v následujících dnech zatím neotevřou, nejde jim internet.
 

V původní části vyškovského zooparku vichřice zničila v podstatě veškerou zeleň, která byla letitá. "Byly to především veliké smrky, borovice, javory a kaštany. Buď se vyvrátily a nebo přelomily. U jednoho smrku stříbrného jsme si mysleli, že je v pořádku, ale po kontrole odborníků jsme jej ořezali, měl porušené kořeny, a mohl by být nebezpečný. Teď už tady ale nejsou žádné stromy, které by mohly někomu ublížit," uvedla Nepeřená.

Po vichřici zůstala otevřená vstupní, tedy nová část zooparku a také DinoPark. Za sobotu tam přišlo kolem 1400 lidí.

Především na odklízení suti pracovali lidé také v Zoo Hodonín. "Museli jsme rovněž zabezpečit oplocení zahrady a areálu, což je připravené. Máme tady ale několik hromad, takové skládky, které sami nedokážeme odvézt, takže čekáme. Otevřít zatím stejně nemůžeme, protože internet je mimo provoz a nejsme schopni regulovat návštěvníky," uvedl ředitel zoo Martin Krug.

Bouře tam poničila také stromy, zvířatům neublížila. "Všechna zvířata, až na lvy, byla v ubikacích. Lvy se nám nepodařilo zavřít a pořád jsou trochu překvapení, protože jim do výběhu přiletěl kus střechy. Občas si s ním hrají a polehávají kolem něj, takže jsme ho zatím nemohli odstranit. Pozdvižení mají i jiná zvířata, která na sebe teď nově vidí," dodal ředitel.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist