https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vyskovsky-zoopark-dokoncil-novy-pavilon-bude-lakat-i-na-klokany
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vyškovský zoopark dokončil nový pavilon, bude lákat i na klokany

29.8.2017 02:15 | VYŠKOV (ČTK)
Vyškovský zoopark dokončil nový průchozí pavilon Austrálie. V pavilonu návštěvníci zahrady budou moci obdivovat dva samce klokana parma, skupinku klokanů rudokrkých a stovky opeřenců. / ilustrační foto
Vyškovský zoopark dokončil nový průchozí pavilon Austrálie. V pavilonu návštěvníci zahrady budou moci obdivovat dva samce klokana parma, skupinku klokanů rudokrkých a stovky opeřenců. / ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Vyškovský zoopark dokončil nový průchozí pavilon Austrálie za šest milionů korun, návštěvníci do něj poprvé zavítají poslední srpnový den. V tiskové zprávě to včera uvedl mluvčí města Michal Kočí.
 

Stavební firma v průběhu srpna dokončila umělé skály i zázemí, probarvila cesty, doplnila kresby i vodní prvek a zároveň dokončila montáž sítí. V pavilonu návštěvníci zahrady budou moci obdivovat dva samce klokana parma, skupinku klokanů rudokrkých a stovky opeřenců.

Zatímco dva samci klokanů parma si už zvykali v zázemí, vedení zooparku ještě dojednávalo klokany Bennettovy. "Trošku jsme váhali, které zakoupíme. Potvrdili jsme si, že se oba druhy klokanů umí sžít dohromady, tak jsme se rozhodli pořídit oba, čímž jsme celý záměr ještě víc zatraktivnili. Nicméně druh Bennettovi (klokani) letos není k sehnání, zatím si tak na několik měsíců půjčujeme klokany rudokrké ze Zlína," uvedla investiční referentka zooparku Dagmar Nepeřená.

Z ptactva je nejpočetněji zastoupený papoušek vlnkovaný, který je známý jako andulka, v oddělené voliéře pak papoušek horský. Ptáky už vedení zooparku počítá na stovky, výhledově by se rádo dostalo na 400 kusů. "Jakmile se aklimatizují a doladíme detaily, plánujeme na příští rok komentované krmení od návštěvníků. Pevně věřím, že ocení unikátní průchozí voliéru, kde budou moci pozorovat papoušky a klokany bez bariér," uvedl ředitel zooparku Josef Kachlík.

Vyškovský zoopark je domovem přibližně 750 zvířat. Specializuje se na původní druhy domácích a hospodářských zvířat, návštěvníci v něm však najdou i ta, která patří k ohroženým druhům.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist