https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vysla-nova-prirucka-environmentalni-vychovy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vyšla nová příručka environmentální výchovy

7.5.2019 13:28 | PRAHA (Ekolist.cz)
Zdroj | ČSOP Vlašim
Nová publikace ČSOP Vlašim přináší zejména učitelům, ale i dalším zájemcům množství know how od zkušených autorů Romana Andrese a Jana Vrtišky. Environmentální výchova (též ekologická výchova, výchova k trvale udržitelnému rozvoji) má ve vzdělávacím systému ČR svoje platné místo a školy by měly mít své kvalifikované učitele-koordinátory.
 

Environmentální výchova umožňuje lidem všimnout si problémů životního prostředí, které by bez ní nejspíše opominuli, a řešit je dřív, než se pro ně stanou hrozbou. I proto je u nás environmentální výchova povinnou oblastí vzdělávání od mateřských po střední školy.

Je nutné u žáků rozvíjet dovednosti, jak identifikovat a analyzovat problém, odvozovat důsledky, vybírat a pracovat s různými prameny informací, navrhovat řešení a realizovat ho, vytvářet zpětnou vazbu o jeho efektivitě a mnohé další.

Příručka vznikla s cílem pomoci učitelům s realizací kvalitní EVVO v rámci podmínek školní výuky, a uvádí výlučně vyzkoušené činnosti. Ústřední částí příručky jsou Náměty pro školní výuku, následují části Náměty k samostatné pololetní práci žáků a část Výuka v terénu, které mimo metodických doporučení předkládají autoři opět příklady konkrétní zadání a náměty na činnost. Publikaci uzavírá obsáhlý seznam doporučených zdrojů informací a inspirace.

Publikace obsahuje množství příloh, včetně ukázkově zpracovaných problémových úloh od spolupracující autorky Magdy Andresové. Papírovou podobu knihy můžete koupit na eko-obchod.cz.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist