https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vysokomytska-zahrada-se-zviraty-se-rozsiri-o-expozici-obojzivelniku-a-plazu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vysokomýtská zahrada se zvířaty se rozšíří o expozici obojživelníků a plazů

1.5.2021 14:08 | VYSOKÉ MÝTO (ČTK)
Vzniknou nové vhodné biotopy pro ješterku obecnou, slepýše obecného, kuňku obecnou a čolka obecného.
Vzniknou nové vhodné biotopy pro ješterku obecnou, slepýše obecného, kuňku obecnou a čolka obecného.
Foto | böhringer friedrich / Wikimedia Commons
Zahrada Harta ve Vysokém Mýtě na Orlickoústecku se rozšíří o další expozici vzácných obojživelníků a plazů. Zpřístupní ji na konci roku, uvedla Radka Hojná. Soukromá zahrada funguje od roku 2014.
 

Další část takzvané Hartecké stezky bude tvořena pásem ručně skládané suché zídky z opukového kamene o délce 230 metrů a dvou podlouhlých tůní se svažitým dnem, které budou zabírat 200 metrů čtverečních. V největší hloubce budou tůně dosahovat 1,2 metru.

Vzniknou tak vhodné biotopy pro ješterku obecnou, slepýše obecného, kuňku obecnou a čolka obecného. "Dokončení projektu očekáváme do konce roku a nové biotopy budou zpřístupněny. Uvedené druhy patří mezi silně ohrožené," uvedla Hojná.

Hartecká stezka se nachází na ploše 20 000 metrů čtverečních, jsou tam rostliny, stromy, jezírka, potůčky, tůně či výběhy. Zahrada chová koi kapry, karase stříbrné nebo pstruhy duhové. V expozici plazů má agamy vousaté, želvu žlutolící či kožnatku floridskou.

Ve voliérách a výbězích jsou zastoupeni bažant zlatý, korela chocholatá, kachnička mandarinská nebo nandu pampový. V sekci savci jsou různé druhy ovcí, koz, velsh pony, mula, mara stepní nebo surikata vlnkovaná a nosál červený.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist