https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vystava-v-prostorach-ostravskeho-muzea-predstavuje-parky-na-uzemi-mesta
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Výstava v prostorách Ostravského muzea představuje parky na území města

11.7.2021 00:17 | OSTRAVA (ČTK)
Na výstavě je představena historie a přírodní bohatství celkem 19 ostravských parků, z nichž většina je registrována jako významný krajinný prvek.
Na výstavě je představena historie a přírodní bohatství celkem 19 ostravských parků, z nichž většina je registrována jako významný krajinný prvek.
Výstava Děkuji za park v prostorách Ostravského muzea představuje parky na území města. Celkem ukazuje historie a přírodní bohatství 19 ostravských parků. K vidění je do konce srpna. ČTK to řekla ředitelka muzea Jiřina Kábrtová.
 

Na výstavě je představena historie a přírodní bohatství celkem 19 ostravských parků, z nichž většina je registrována jako významný krajinný prvek. "Věnujeme se nejstarším parkům, jako jsou Komenského sady, Masarykův sad, Sad Jožky Jabůrkové, ale i nově založeným - Hrabovjanka, Koupark v Radvanicích," uvedla. Dodala, že klenotem mezi zámeckými parky je Třebovický park s památnými stromy.

"Zajímavostí jsou pak parky vzniklé na bývalých hřbitovech, haldovém odvalu, v pískovně, v nivě potoka, lesoparky chránící zdroj pitné vody a další," doplnila. Panely s informacemi o parcích propojeny QR kódem s virtuálními prohlídkami. Některé historické fotografie poskytl Archiv města Ostravy. V přírodovědné části jsou podrobněji zpracovány cizokrajné dřeviny, invazní hmyz, hmyz vázaný na dutinové stromy, pobytové znaky, které upozorňují v parcích na výskyt ptáků či drobných savců.

Vystaveny jsou i vzorky z fytopaleontologických sbírek Ostravského muzea s otisky listů dřevin, které se vyskytovaly v minulých geologických dobách a v určitých formách přežily do současnosti. Jde například o jinan či dub. "Připravena je i místnost pro bádání, kde si mohou malí i velcí návštěvníci prohlédnout a osahat přírodniny či se projít po smyslovém chodníčku," dodala.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist