https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vystava-zeme-divokych-koni-ukazuje-krasy-mongolska-vytezek-ma-pomoci-ochrane-gobi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Výstava Země divokých koní ukazuje krásy Mongolska. Výtěžek má pomoci ochraně Gobi

19.10.2017 13:00 | PRAHA (Ekolist.cz)
Mongolští závodní koně.
Mongolští závodní koně.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Petr Josek/AP / Zoo Praha
Dnes po 16. hodině proběhne v Czech Photo Centre v Nových Butovicích vernisáž výstavy Země divokých koní. Snímky předních reportážních fotografů i pracovníků Zoo Praha, kteří doprovázeli transporty koní Převalského do západního Mongolska, zachycují krásy tamní krajiny i tvrdý život místních obyvatel. Výtěžek z dražby, která se uskuteční 25. října, a z přímého prodeje vystavených fotografií, bude použit na podporu Přísně chráněné oblasti Velká Gobi B. Informuje o tom pražská zoo.
 

„Výstavu Země divokých koní jsme sestavili z celkem 39 snímků 12 autorů,“ uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek a doplnil: „Vyhýbali jsme se přitom záběrům, jejichž tématem je přeprava koní Převalského; ty již všichni znají." K myšlence uspořádat tuto výstavu ho přivedla vzpomínka, "jak všichni ti špičkoví fotografové neodolali a pokaždé si na základně v Tachin talu vyfotografovali i tamní barvité kadibudky." Na jejich náhradu moderním hygienických zázemím půjde i část výtěžku z výstavy. "Musím ovšem zdůraznit, že z celkem 39 vystavených fotografií zachycují zmíměné kadibudky jen asi čtyři snímky,“ říká Bobek.

Na výstavě budou k vidění snímky Filipa Singera, který je držitelem celkem 12 cen z nejrůznějších kategorií soutěže Czech Press Photo a jehož snímek z roku 2014 se stal Fotografií roku. Autorem dalších děl je Petr Jan Juračka, jehož snímky posbíraly ceny v USA, Francii i v ČR, kde se může pyšnit 20 oceněními. K vidění na výstavě budou i fotografie Václava Šilhy, držitele několika cen ze soutěže Czech Press Photo, či snímky fotografů z předních světových agentur - Davida W. Černého z Reuters, Petra Davida Joska a Petra Joska z AP.

Čtvrteční vernisáž slavnostně zahájí ředitel pražské zoologické zahrady Miroslav Bobek spolu s legendou reportážní fotografie Karlem Cudlínem za účasti autorů vystavených fotografií. Ve středu 25. října pak od 18 hodin proběhne dražba dvanácti vystavených snímků přímo v galerii Czech Photo Centre a vyvolávací cena je stanovena na 5 000 Kč za fotografii o rozměru 841x594 mm. Zbývajících 27 snímků bude po dobu výstavy volně k prodeji. Zájemci si je mohou zakoupit prostřednictvím e-shopu Zoo Praha. Výstava Země divokých koní potrvá do 3. prosince 2017.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist