https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vystavba-dalnice-d11-ma-byt-urychlena
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Výstavba dálnice D11 má být urychlena

24.5.2002 19:11 | HRADEC KRÁLOVÉ (ČIA)
Na společném postupu při organizování veřejné dopravy se na jednání ve čtvrtek 23. května 2002 dohodli zástupci rad Královéhradeckého a Pardubického kraje. ČIA o tom dnes informovala tisková mluvčí Krajského úřadu v Hradci Králové Ludmila Hovorková.
 

"Radní pověřili odpovědné představitele obou krajů, aby jednali se zástupci centrálních orgánů s cílem maximálně urychlit výstavbu dálnice D 11," řekla ČIA Hovorková. Krajské rady zároveň odmítly vládní návrh, který počítá s tím, že by dálnice D11 od Jaroměře na hraniční přechod s Polskem v Královci pokračovala pouze jako rychlostní komunikace. "Radní požadují, aby byla změněna kategorie rychlostní komunikace k polských hranicím na dálnici," dodala Hovorková.

Společné jednání obou krajských rad, jehož hostitelem byl Královéhradecký kraj, se uskutečnilo v prostředí zámku Hrádek u Nechanic na Královéhradecku. Schůzka navázala na loňské společné jednání obou rad na Kunětické hoře na Pardubicku, které proběhla zhruba před rokem.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist